Akcelerator ARP Games przyspiesza

Spółka, której celem jest wsparcie rozwoju branży gier wideo, do końca lipca czeka na zgłoszenia w programie akceleracyjnym.

Krajowa branża gier rozwija się dość dynamicznie. Według Newzoo, polski rynek gier będzie rósł do 2018 r. w tempie 5,4 proc. średniorocznie. Szacunki mówią, że wartość krajowego rynku to ponad 1,8 mld zł, a liczba zarejestrowanych firm zajmujących się produkcją gier przekroczyła już 300. Jest już kilka krajowych programów wspierających sektor, jak np. Kreatywna Europa czy GameINN. W rozwój sektora postanowiła się włączyć także Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i w lipcu 2016 r. utworzyła ARP Games, spółkę, która w grudniu uruchomiła pierwszy program akceleracyjny. Do konkursu zgłosiło się prawie 30 drużyn, siedem zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Efektem prac było powstanie grywalnych wersji gier. W najbliższym czasie zwycięzców programu czeka etap inwestycji.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Organizatorzy zapewniają im techniczne, merytoryczne i finansowe wsparcie — łącznie do 100 tys. zł, jak również pomoc w finalizacji projektu. W związku z dużym zainteresowaniem ARP Games uruchomiła drugą edycję akceleratora. Zgłoszenia można przesyłać do końca lipca. Spółka podkreśla, że oferuje dotyczczas jedyny polski gamingowy akcelerator, który oprócz merytorycznego wsparcia i infrastruktury oferuje również finansowanie już na pierwszym etapie. ARP Games ma być mniejszościowym akcjonariuszem w spółkach, które będą tworzone przez zespoły w drugim etapie.

— Liczymy na to, że pasja, na której autorzy gier opierają pomysły, przerodzi się w konkretne, opłacalne projekty biznesowe. Dzięki wparciu najlepsze mogą już wkrótce pojawić się na rynku — mówi Marcin Chludzinski, prezes ARP. ARP Games planuje ogłaszać konkursy na wsparcie dla producentów gier dwa razy w roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Akcelerator ARP Games przyspiesza