Akcja guru.pb.pl

DI
16-10-2009, 00:00

Jeszcze tylko do końca tygodnia można zgłaszać kandydatury do miana giełdowego guru. Oto najnowsze:

Grzesio_surfer stawia na Łukasza Wardyna,

dyrektora zarządzającego oddziału City Index

W ciągu ponad 10 lat miałem okazję prześledzić trafność jego analiz oraz skuteczność finansową podejmowanych decyzji, oczywiście w kategoriach obiektywnych, mierzonych zyskiem/stratą. Muszę przyznać, że wynikami mógłby zawstydzić niejednego z dobrze nam znanych analityków lub zarządzających. Najważniejszą sprawą jest regularna powtarzalność rezultatów. W odróżnieniu od części analityków obecnych na rynku jest to praktyk, który dzięki determinacji, umiejętnościom i ryzykowaniu własnych środków wypracował rozpoznawalną pozycję w świecie finansów. To, że powierzono mu wprowadzenie na polski rynek tak renomowanej firmy, jak City Index, nie jest dziełem przypadku.

Z kolei Konstantynka rekomenduje Michała Marczaka z DI BRE Banku.

Czytam mało analiz, ale jego miesięczne komentarze zawsze. I kierując się nimi, rzadko się zawodzę. Już w styczniu Marczak wieścił koniec bessy, potem — w wakacje — uspokajał, wbrew wielu analitykom. I miał rację. Ponadto pisze bardzo fajnym językiem i w gąszczu danych zawsze coś swojego znajdzie.

Wreszcie Krzysztofs zgłasza Emila Szwedę z Open Finance.

Opinie i prognozy p. Szwedy uważam za wyważone, spokojne, pozbawione pychy i zarozumialstwa jak u innych "guru", a przede wszystkim sprawdzające się i w pełni obiektywne. Nie napędzają sztucznie koniunktury (rzadko spotykane cechy w świecie finansowym). Przykładowo przewidział krach na giełdach 2007/2008 r., bańki spekulacyjne i wiele innych zdarzeń na rynku inwestycyjnym, przed którymi jako jeden z nielicznych ostrzegał wcześniej inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcja guru.pb.pl