Akcje właściciela Google tanieją po wynikach

opublikowano: 03-02-2023, 07:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Alphabet nie osiągnął w czwartym kwartale oczekiwanego przez rynek zysku i przychodów. Akcje spółki taniały w handlu międzysesyjnym o prawie 5 proc., informuje Reuters.

Zysk netto spółki spadł w czwartym kwartale do 13,62 mld USD z 20,64 mld USD rok wcześniej. To jego największa zniżka od czterech kwartałów. Skorygowany zysk na akcję wyniósł o 1,05 USD. Rynek oczekiwał 1,18 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rozczarowaniem okazały się przede wszystkim słabsze wyniki należącego do Alphabet Google, który jest największą na świecie platformą cyfrowej reklamy. Jego przychody spadły o 3,6 proc. do 59,04 mld USD. Całkowite przychody Alphabet wzrosły o 1 proc. do 76,05 mld USD. To najniższy wzrost sprzedaży spółki w historii z wyjątkiem pandemicznego drugiego kwartału 2020 roku. Dodatkowo były o prawie 500 mln USD niższe niż oczekiwał rynek.

Akcje Alphabet taniały w handlu międzysesyjnym o 4,6 proc. Na zamknięciu czwartkowej sesji drożały o 7,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane