Alchemia zarobi więcej

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 13-02-2008, 00:00

Hutnicza grupa prognozuje, że jej czysty zysk w tym roku wyniesie 180-200 mln zł. Wciąż nic nie mówi o nowych projektach.

Hutnicza grupa prognozuje, że jej czysty zysk w tym roku wyniesie 180-200 mln zł. Wciąż nic nie mówi o nowych projektach.

Alchemia, hutnicza grupa kontrolowana przez Romana Karkosika, nie opublikowała jeszcze wyników za IV kwartał. Zrobi to 28 lutego. Tymczasem już wczoraj na rynek trafiła prognoza dotycząca skonsolidowanego zysku netto w 2008 r. Grupa chce zarobić w tym roku 180-200 mln zł. Szacunki na 2007 r., wciąż aktualne, mówią o 160 mln zł czystego zarobku. W tegorocznej prognozie nie ma założeń dotyczących przychodów. Zeszłoroczne, zgodnie z przewidywaniami zarządu, powinny wynieść 925 mln zł.

W wyliczeniach zarząd przyjął, że kurs euro będzie się utrzymywał na poziomie 3,6 zł, a cena złomu wyniesie 790 zł za tonę.

Prognozy są już znane, ale rynek wciąż czeka na szczegóły dotyczące planów operacyjnych Alchemii na ten rok. Parę tygodni temu prezes Karina Wściubiak zapowiadała, że finalizuje nowy projekt branżowy. Poza tym prowadziła rozmowy dotyczące współpracy z firmą zagraniczną i nie wykluczała samodzielnej budowy stalowni w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane