Alior inwestuje w start-upy

opublikowano: 01-11-2017, 22:00

Program akceleracyjny banku i Huge Thing przyciągnął szesnaście start-upów. Każdy zawalczy o 200 tys. zł.

Ruszył ostatni etap rekrutacji do programu akceleracyjnego organizowanego wspólnie przez Alior Bank i Huge Thing. Potrwa do 8 listopada, a w jego efekcie zostanie wyłonionych 12 finalistów. O zwycięstwo walczy 16 początkujących przedsiębiorców, nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Chorwacji, Indii, Mołdawii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

Wśród nich jest m.in. polski zespół Supozu, który przygotował zgodną z wymogami dyrektywy PSD2 platformę możliwiającą wykonywanie szybkich i bezpiecznych transakcji przy użyciu technologii blockchain. Z Polski pochodzi również MidYou, który stworzył narzędzie dla rentierów, umożliwiające łatwiejszą organizację pracy i częściową automatyzację zadań (np. przesyłania przypomnień do lokatorów).

Natomiast mołdawskie Fentury opracowało nowoczesne rozwiązanie umożliwiające tradycyjnym bankom adaptację do wymagań, jakie stawia przed nimi era cyfryzacji — chodzi m.in. dostęp do płatności mobilnych, możliwość zdalnego otwarcia i zarządzania kontem. Podczas rekrutacji każdy start-up będzie współpracował z indywidualnie przypisanym opiekunem z Aliora, wspierającymzespół pod kątem możliwości wykorzystania danego rozwiązania w banku.

— Mam nadzieję, że niektóre projekty będziemy mogli wykorzystać na nowej platformie Open API, której wdrożenie planujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku — mówi Kamila Wincenciak, ekspert ds. współpracy z partnerami zewnętrznymi w Alior Banku.

Do 28 grudnia finaliści będą dopracowywać pomysły. Następnie zaprezentują je przed potencjalnymi inwestorami. Ci przedsiębiorcy, którzy pomyślnie przejdą wszystkie etapy programu i założą spółkę, dostaną dofinansowanie w wysokości maksymalnie 200 tys. zł i będą mieli możliwość współpracy z Alior Bankiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu