Alstal zbuduje Fabrykę Wody w Szczecinie

opublikowano: 14-10-2019, 22:00

To już pewne — w centrum Szczecina, na terenach historycznego kąpieliska Gotynka, powstanie ogromny kompleks basenowo-edukacyjny Fabryka Wody.

Samorządowy pomysł na połączenie aquaparku z centrum nauki zrealizuje firma Alstal, która wcześniej była m.in. wykonawcą Term Maltańskich w Poznaniu. Umowa warta 350 mln zł została podpisana pół roku od zakończenia przetargu. W tym czasie miasto starało się o kredyt na realizację inwestycji. Przez środek szczecińskiego kompleksu, w którym znajdzie się 17 wewnętrznych basenów, 11 zjeżdżalni i 16 saun, ma przepływać rzeka, tworząca wodną kaskadę. Kompleks pomieści też centrum edukacyjne, którego tematyką przewodnią będzie woda, a także strefę sportowo-rozrywkową z kręglami, bilardem, siłownią i kortami, a zimą — lodowiskiem. Na realizację zadania wykonawca ma 30 miesięcy.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy