Alter Art odbija Orange

opublikowano: 10-12-2015, 22:00

Organizator Open’era przejął duży festiwal z rąk Rochstar Events. Spółka Rinkego Rooyensa wciąż walczy o życie.

Na początku grudnia pisaliśmy o kłopotach Rochstar Events, spółki eventowej, której współwłaścicielem jest Rinke Rooyens, znany producent telewizyjnych szoł, m.in. „Tańca z gwiazdami” i „Celebrity Splash”. W długi sięgające 20 mln zł wpędziły ją m.in. dwie nierentowne edycje Orange Warsaw Festival (OWF), które pociągnęły za sobą niespłacone pożyczki i należności wobec kooperantów. Efekt? Rochstar Events, który jest w upadłości układowej, mozolnie skleja budżet na przyszły rok. Nowe plany mają przekonać wierzycieli, że warto dać Rochstar Events drugą szansę. Według dokumentów sądowych, jednym z punktów odnowy miało być trzecie, tym razem udane, podejście do OWF, dające nawet 8 mln zł przychodów. Teraz już wiadomo, że ten plan legł w gruzach — OWF przejął rywal Rochstara — Alter Art, produkujący kultowy Open’er Festival. Alter Art Mikołaja Ziółkowskiego triumfuje podwójnie — nie dość, że przejmuje flagowy projekt rywala, to na dodatek ozłaca Open’er logotypem nowego sponsora — Orange.

Alter Art umową z Orange odesłał głównego konkurenta z kwitkiem. To powoduje, że walczący o życie Rochstar Events musi szukać swoich szans gdzie indziej.
Zobacz więcej

PRZEPŁYW MUZYKI:

Alter Art umową z Orange odesłał głównego konkurenta z kwitkiem. To powoduje, że walczący o życie Rochstar Events musi szukać swoich szans gdzie indziej. RADOSŁAW NAWROCKI/FORUM

— Muzyka to główny obszar naszej strategii sponsoringowej — tłumaczy Bruno Duthoit, prezes Orange Polska. Co na to Rochstar Events? Jego współwłaściciel — Sławomir Nowaczewski — robi dobrą minę do złej gry.

— Nasza firma nie opierała i nie opiera strategii na jednej imprezie,jednym produkcie i jednym partnerze. Realizowaliśmy i realizujemy różne wydarzenia, w tym koncerty gwiazd światowego formatu. Dlatego nie widzę zagrożenia dla funkcjonowania naszej firmy — prowadzimy wiele zaawansowanych rozmów i negocjacji. Jeśli choćby część z nich domkniemy kontraktami, wyjdziemy ponownie na prostą — twierdzi Sławomir Nowaczewski, który nie chce jeszcze ujawniać konkretnych planów związanych m.in. z wielkoformatowymi eventami jak i kameralnymi wydarzeniami.

Wiadomo już jednak, że Rochstar nie zrealizuje też m.in. przyszłorocznego Balu Dziennikarzy, którego operatorem był w tym roku. Według wstępnych planów restrukturyzacji Rochstar Events, do których dotarł „PB”, najwięksi wierzyciele będą musieli przełknąć redukcję wierzytelności o połowę lub zgodzić się na konwersję długu na akcje, w zamian jednak przychody mają urosnąć do 45 mln zł w 2019 r. przy 9,5 mln zł zysku netto. Już w przyszłym roku firma zakłada wypracowanie 4,5 mln zł zysku.

JUŻ PISALIŚMY: „PB” z 2 grudnia 2015 r.

Ujawniliśmy, że organizator OWF, którego współwłaścicielem jest Rinke Rooyens, walczy o przetrwanie, po tym jak dwie edycje festiwalu zakończyły się finansową klapą.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy