Altkom uczy Red Hata

Kamil Kosiński
12-03-2003, 00:00

Pod koniec marca 2003 r. Altkom Akademia ma być gotowa do wydawania autoryzowanych przez Red Hata certyfikatów świadczących o zaawansowanej wiedzy z zakresu posługiwania się tą wersją Linuxa.

W lutym 2003 r. spółka Altkom Akademia uruchomiła autoryzowane centrum edukacyjne i egzaminacyjne produktów firmy Red Hat. Tak naprawdę ruszy ono jednak pełną parą dopiero za kilka tygodni. Na razie ma bowiem charakter tylko edukacyjny, a nie egzaminacyjny.

— Prowadzimy już szkolenia. Nasi pracownicy szkolą się jeszcze w Wielkiej Brytanii, po to, by uzyskać certyfikaty uprawniające nie tylko do prowadzenia testów egzaminacyjnych. Pod koniec marca 2003 r. powinniśmy mieć już uprawnienia egzaminacyjne — informuje Sławomir Chabros, prezes Altkom Akademia.

Wtedy też w Altkomie będzie można uzyskać uprawnienia Red Hat Certified Technician i Red Hat Certified Engineer. Trzeba będzie oczywiście zaliczyć egzamin.

— W przypadku produktów innych firm niż Red Hat, podobne egzaminy polegają na tym, że siada się przy komputerze, odpowiada na pytania wyboru i na tej podstawie uzyskuje punkty wskazujące na to, czy się egzamin zdało czy nie. W przypadku Red Hata, egzamin ma także część praktyczną w trakcie której egzaminowany ma np. usunąć symulowaną awarię systemu i zainstalować system z omówieniem poszczególnych faz tego procesu. To ostatnie jest o tyle istotne, że systemy operacyjne bardzo prosto się instaluje, ale niewiele osób wie, co się wtedy naprawdę dzieje — wyjaśnia Sławomir Chabros.

W Polsce system Linux, którego jedną z wersji produkuje firma Red Hat, nie jest zbyt popularny. Najczęściej wykorzystuje się go do obsługi serwerów internetowych. Szef Altkomu zapewnia jednak, że nie wpłynie to w żaden sposób na kształt szkoleń.

— Proponujemy trzy kursy: dla osób, które nie znają Linuxa lub znają go słabo, dla ubiegających się o certyfikat technika i dla ubiegających się o certyfikat inżyniera. Na różnym stopniu szczegółowości omawiają one całość zagadnień związanych z użytkowaniem tego systemu — dodaje Sławomir Chabros.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Altkom uczy Red Hata