Altus chce inwestować jak Buffett

  • Jagoda Fryc
16-01-2014, 00:00

W lutym oferta TFI poszerzy się o dwa nowe fundusze. Jeden z nich poszuka okazji na GPW, drugi będzie analizował cykle koniunkturalne.

Szeroka dywersyfikacja jest konieczna wtedy, gdy inwestorzy nie wiedzą, co czynią — mawiał Warren Buffett. Tą maksymą do tej pory kierowało się jedynie Legg Mason TFI, zarządzając portfelem funduszu Skoncentrowanego. Dzięki inwestycji w zaledwie 12 spółek notowanych na warszawskimparkiecie zyskał w 2013 r. ponad 31 proc., pokonując WIG o 13 pkt proc.

Od lutego szerokiej dywersyfikacji jak ognia unikał będzie także Altus FIZ Akcji. Do jego portfela trafi maksymalnie 15 starannie wyselekcjonowanych spółek, o solidnych fundamentach i wysokich przepływach pieniężnych, co do których spece z Altusa mają pozytywne nastawienie w co najmniej rocznym horyzoncie.

— Finalizujemy też prace nad funduszem globalnym, inwestującym w różne klasy aktywów na całym świecie, który również chcemy zaoferować na początku 2014 r. — ujawnia Krzysztof Mazurek, dyrektor departamentu sprzedaży Altus TFI.

Drugi z produktów będzie funduszem global makro o charakterze long/short, którego strategia oparta będzie na analizie trendów i cykli koniunkturalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Altus chce inwestować jak Buffett