Amatorów luksusu w bród

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 04-08-2009, 07:05

Najdroższe mieszkania są odporne na kryzys, bo jest ich mało a klienci zwykle mają gotówkę i chcą inwestować. Za metr apartamentu trzeba zapłacić nawet 28 tys. zł. Żaden problem.

Najgorzej sprzedają się teraz tzw. mieszkania o podwyższonym standardzie — za drogie, by załapać się na "Rodzinę na swoim", ale zbyt tanie, by wzbudzić zainteresowanie wśród koneserów. A jak jest z rynkiem naprawdę luksusowych apartamentów? Okazuje się, że nie najgorzej.

— Ten rynek łagodniej odczuwa skutki kryzysu ze względu na ograniczoną podaż. Jednym z przykładów jest nasza Rezydencja Foksal. Już teraz odnotowujemy duże zainteresowanie tym projektem. Planujemy wybudować 30 apartamentów o powierzchniach około 150 mkw. Budynki o takim standardzie trafiają na rynek raz na 3-4 lata — mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

W Rezydencji Foksal mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in. basen i własny kort do squasha. Niedaleko Rezydencji Foksal luksusową inwestycję prowadzi Menolly — blisko BUW, z widokiem na Wisłę.

— Za metr kwadratowy trzeba zapłacić od trzynastu do dwudziestu kilku tysięcy złotych. W ofercie znajduje się też kilka zupełnie wyjątkowych apartamentów, których ceny są jeszcze wyższe — informuje Piotr Olbryś, dyrektor zarządzający Menolly Poland.

Dotychczas sprzedano około 30 proc. z 290 lokali. Inwestycja ma być gotowa w I kwartale przyszłego roku. Natomiast w już oddanej do użytku kamienicy Orco przy Mokotowskiej 59 do kupienia są jeszcze tylko cztery apartamenty — w tym 244 metrowy penthouse.

— Zainteresowanie jest bardzo duże i nie słabnie od wiosny nawet teraz podczas okresu wakacyjnego — mówi Alicja Kościesza, dyrektor marketingu i sprzedaży Orco Property Group.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Amatorów luksusu w bród