Amazon.com ofiarą hakerów

opublikowano: 08-05-2019, 19:40

Amazon.com ujawnił, że hakerzy kradli pieniądze z rachunków sprzedawców działających na jego serwisie. Działo się tak przez sześć miesięcy w ubiegłym roku.

Amerykański gigant e-commerce poinformował, że hakerzy włamali się na ok. 100 rachunków sprzedawców i pobierali z nich pieniądze pochodzące z pożyczek i sprzedaży przelewając je na własne konta. Do przestępstwa miało dojść między majem a październikiem 2018 roku. Amazon.com wciąż prowadzi dochodzenie i uważa, że hakerzy zdołali wprowadzić korzystne dla siebie zmiany na kontach na platformie Seller Central. Obecnie stara się o szczegóły dotyczące rachunków i w tej sprawie wystąpił do sądu w Londynie, bo sprawa dotyczy m.in. spółki Amazon Capital Services U.K. Ltd., która udziela pożyczek sprzedawcom na okres roku.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy