Czytasz dzięki

Amazon inwestuje 1 mld USD w cyfryzację firm w Indiach

opublikowano: 15-01-2020, 08:29

Koncern Amazon.com zamierza przeznaczyć 1 mld USD w cyfryzację małych i średnich firm w Indiach, donosi Reuters.

Największy na świecie detalista internetowy oczekuje, że do 2025 r. zdoła wyeksportować towary wyprodukowane w Indiach o wartości 10 mld USD.

Zobacz więcej

Jeff Bezos, prezes Amazon

East News

XXI wiek, będzie wiekiem Indii – powiedział Jeff Bezos, założyciel i szef Amazona. podczas wizyty w New Delhi. Dodał, że ten azjatycki kraj ma do zaoferowania dynamizm, energię i wzrost.

Ma też coś wyjątkowego i jest to demokracja – stwierdził najbogatszy człowiek na świecie. Jego majątek szacowany jest na obecnie na 116 mld USD. 

Amerykański gigant e-commerce zainwestował już w Indiach 5,5 mld USD i uważa ten kraj za kluczowy rynek wzrostu.

Tymczasem indyjski regulatora wszczął na wniosek małych firm dochodzenie, m.in. przeciwko Amazonowi ws. nieuczciwej konkurencji. Stawiane są zarzuty oferowania produktów z dużym dyskontem i faworyzowania wybranych dużych przedsiębiorców na swojej platformie.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane