Amazon przedłużył czytanie e-książek

Internetowy gigant pokazał ósmą generację popularnego czytnika. Użytkownik może miesiącami czytać książki bez konieczności ładowania

INTERNET

AMAZON PODBIJA CENĘ:
AMAZON PODBIJA CENĘ:
Internetowy detalista oferuje obecnie cztery modele czytnika, ale żaden nie jest tak drogi jak najnowszy. Podstawowy model Kindle’a kosztuje 79,99 USD, natomiast Oasis aż 289,99 USD.
ARC

Amazon.com pokazał czytnik e-booków Kindle Oasis, który jest ósmą generacją słynnego urządzenia koncernu z Seattle. Pierwszy czytnik zadebiutował niespełna dekadę temu — jeszcze przed falą gigantycznego zainteresowania smartfonami i tabletami. Kindle jednak nie tylko trwa, ale według producenta ma się całkiem dobrze.

Przy okazji premiery modelu Oasis Amazon.com dosłownie obsypał fanów liczbami, które mają ich skłonić do zmiany kupionego jakiś czas temu czytnika starszej generacji. Przypomina to trochę premierę kolejnego iPhone’a, kiedy Apple przekonuje swoich klientów do porzucenia poprzednich generacji smartfona i „przesiadki” na nowy model. Amazon informuje więc, że Oasis jest średnio o 30 proc. cieńszy i 20 proc. lżejszy — ma grubość 3,4 mm i waży nieco ponad 130 g.

Informacją, która wszystkich powali na kolana, ma być jednak wytrzymałość baterii. W tabeli pokazującej wszystkie sprzedawane przez siebie czytniki w rubryce „żywotność baterii” w przypadku starszych modeli producent wspomina o tygodniach, a przy Oasis umieścił słowo „miesiące”. Wszystko dzięki futerałowi, który zawiera dodatkową baterię. Recenzenci pozytywnie przyjęli nowego Kindle’a.

Agencja Bloomberg informuje, że urządzenie wytrzymuje na jednym ładowaniu nawet dziewięć miesięcy. „The Verge”, popularny portal o gadżetach, napisał, że Oasis jest najbardziej „odjechanym” czytnikiem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano,choć zauważa, że nie jest wodoodporny. Dziennik „The New York Times” cytuje Davida Limpa, wiceprezesa Amazon.com, który twierdzi, że biznes związany z Kindle’em ciągle rośnie mimo wyzwań stawianych przez inne urządzenia mobilne.

— Nie ma nic złego w czytaniu na telefonie lub tablecie, ale we współczesnym świecie, kiedy czytasz na tablecie, jesteś cały czas bombardowany — mówi David Limp. Od lektury odciągają: poczta elektroniczna, powiadomienia z aplikacji, wiadomości tekstowe i wiele innych rzeczy. Podstawową funkcją Kindle’a rzeczywiście jest czytanie książek. Pierwsza generacja gadżetu została pokazana w 2007 r. Miał pomóc amerykańskiemu koncernowi wyciągnąć więcej pieniędzy od osób, które nie chcą się rozstawać z ulubionymi tytułami.

Amazon.com zarabia dziś miliardy dolarów, sprzedając dosłownie wszystko: od muzyki i filmów, poprzez kosmetyki, ubrania, na wyposażeniuu ogrodów i częściach samochodowych kończąc. W połowie lat 90. koncern zaczynał jednak od sprzedawania książek w internecie. Kilkanaście lat później Kindle otrzymał zadanie rozwinięcia biznesu. Amazon.com ma w ofercie 4,4 mln tytułów w wersji elektronicznej, w tym 1,1 mln dodanych w zeszłym roku. Dla wielu osób czytnik wciąż jest ważniejszy niż smartfon. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane