Ambitne plany Fojudu

ANP
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Ekspansja krajowa i zagraniczna. Niewykluczone akwizycje — takie plany ma celująca w Catalyst spółka.

Ekspansja krajowa i zagraniczna. Niewykluczone akwizycje — takie plany ma celująca w Catalyst spółka.

Fojud, który w grudniu 2009 r. chce posłać emitowane właśnie obligacje na nowy rynek Catalyst, ma przed sobą pracowity okres.

— Chcemy skorzystać z pieniędzy unijnych, które do 2012 r. mają zostać wydane na infrastrukturę. Dlatego szykujemy się do ekspansji. Na początku 2010 r. otworzymy oddziały w Warszawie i Rzeszowie — mówi Artur Fojud, prezes spółki oferującej usługi inżynierskie i konsultingowe.

Obecnie ma ona siedzibę w Poznaniu i oddział w Ostrowie Wielkopolskim.

— Szczyt inwestycji w infrastrukturę przypadnie na lata 2011-12. Wówczas dzięki czterem oddziałom będziemy mogli lepiej nimi zarządzać. Chciałbym, by w pierwszym roku działalności nowe oddziały miały po 4 mln zł obrotu. Efekty powinny być widoczne już w pierwszym półroczu przyszłego roku — zapewnia Artur Fojud.

Nowe oddziały zwiększą koszty zarządzania, ale firma liczy na oszczędności dzięki wdrożeniu systemu informatycznego, na który m.in. przeznaczy pieniądze uzyskane z emisji obligacji. Prezes ma nadzieję, że w 2012 r. obrót firmy sięgnie 10 mln EUR. W planach jest również otwarcie na początku 2010 r. oddziału w Rumunii.

— To perspektywiczny rynek. Jego potrzeby infrastrukturalne są tak duże, jak Polski przed wejściem do UE, a nawet większe. Chciałbym, by w pierwszym roku ten oddział przyniósł 1 mln EUR obrotu i rocznie zwiększał go o 30-40 proc. — dodaje szef Fojudu.

W ekspansji zagranicznej spółka chce skoncentrować się na Bałkanach, ale nie wyklucza też wzmocnienia obecności w Niemczech. W dalszych planach ma też akwizycje w branży. Szczegółów na razie nie ujawnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu