Amerbrokers rekomenduje: neutralnie dla Amiki

01-03-2002, 11:43

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 28 lutego 2002 roku przy kursie 32,50 zł dla spółki Amica SA została wydana rekomendacja NEUTRALNIE.

Wartość 1 akcji Amica SA wyceniona metodą dochodową wynosi 36,8 zł, tj. 13,1% wyżej od kursu giełdowego. W naszej opinii dyskonto jest bardzo niskie, ponadto w ciągu ostatnich kilku miesięcy cena akcji wzrosła o ponad 100%, co w bardzo znacznym stopniu zwiększa ryzyko inwestycji. Z powodu gorszego wykonania prognoz finansowych za rok ubiegły i trudnych do określenia perspektyw rozwoju sytuacji finansowej wydajemy w chwili obecnej rekomendację NEUTRALNIE.

Rok 2001 był kolejnym, w którym doszło do spadku sprzedaży na krajowym rynku AGD. Trudna sytuacja rynkowa i finansowa polskich przedsiębiorstw wynika ze spadku popytu, co jest pochodną spowolnienia gospodarczego, spadku tempa wzrostu PKB, wolniejszego rozwoju inwestycji mieszkaniowych. Mimo rządowych prognoz ożywienia gospodarczego przewidujemy, że bieżący rok będzie tak samo trudny jak ubiegły, w związku z czym sytuacja na krajowym rynku AGD nie poprawi się. Trudne warunki rynkowe zostały potwierdzone przez spółkę, która musiała zrewidować swoje pierwotne prognozy zysku netto z 11 mln zł, do 6,58 mln. Wykonanie było jeszcze gorsze, bowiem ubiegły rok Amica zakończyła zyskiem na poziomie 5 mln zł. Na tle branży Amica prezentuje się jako firma o ugruntowanej pozycji, co potwierdzają wyniki sprzedaży za rok 2001: 1,7% wzrost do poziomu 856 mln zł. Sytuacja finansowa spółki nie w pełni potwierdza postępy w działalności operacyjnej. Po załamaniu w 2000 roku wyników na poziomie operacyjnym, w roku ubiegłym z kolei obniżeniu uległa dochodowość na poziomie sprzedaży. Między innymi na skutek ponoszenia wysokich kosztów finansowych zysk netto i EPS spadły o 77%.

Wydział Analiz DM AmerBrokers S.A.

Pełna analiza znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Amerbrokers rekomenduje: neutralnie dla Amiki