Amerykanie zainwestowali w Brainly

opublikowano: 20-10-2014, 00:00

Właściciele serwisu Zadane.pl otworzą biuro w Nowym Jorku. Z portalu korzysta miesięcznie 30 mln uczniów z całego świata.

Firma Brainly i jej edukacyjny serwis Zadane.pl przykuły uwagę zagranicznych inwestorów. Polska spółka pozyskała 9 mln USD od funduszu General Catalyst Partners oraz Runa Capital, Learn Capital i Point Nine. Pieniądze będą solidnym wsparciem w rozwoju i promocji serwisu na rynkach zagranicznych, a zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie biura w Nowym Jorku. Poprowadzi je Michał Borkowski, jeden ze współwłaścicieli.

— Nowe biuro ułatwi pracę nad rozwojem naszej amerykańskiej wersji portalu, która obecnie jest dla nas priorytetowa. Jednocześnie Brainly kontynuuje ekspansję międzynarodową, rozwijamy już działające serwisy i pracujemy nad uruchomieniem nowych. Wciąż kluczowym zadaniem pozostaje stworzenie światowej klasy produktu dla uczniów, dlatego prowadzimy też rekrutacjędo naszego krakowskiego biura. Dzięki inwestycji mamy nadzieję pozyskać do współpracy nowych specjalistów z branży IT i mobile — wyjaśnia Michał Borkowski.

Zadane.pl jest serwisem społecznościowym, w którym uczniowie pomagają sobie nawzajem w nauce i przy rozwiązywaniu szkolnych prac domowych.

Serwis, założony w 2009 r., doczekał się już 12 wersji językowych, w tym rosyjskiej i angielskiej. Jest dostępny w 35 krajach. Poza Polską, działa m.in. w Rosji, Turcji, Brazylii, Indonezji. Jak wyliczają właściciele serwisu, miesięcznie korzysta z niego ponad 30 milionów uczniów na całym świecie. W 2013 r. na wybrane rynki wprowadzono również przypisaną do serwisu aplikację mobilną. Ściągnęło ją ponad 2 mln użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane