Amerykańska senator wzywa Fed do podziału Wells Fargo

ARŻ, CNBC
opublikowano: 14-09-2021, 16:59

Demokratyczna senator Elizabeth Warren z Massachusetts, powołując się na ryzyko dla konsumentów, wezwała Rezerwę Federalną do dokonania przymusowego podziału działalności holdingu finansowego Wells Fargo.

W liście do prezesa Fed Jerome’a ​​Powella senator wezwała zarząd banku centralnego do wydzielenia jednostki bankowej Wells Fargo poza struktury holdingu.

“Powołując się na swoje prawo do ochrony konsumentów i systemu finansowego, Fed może zapewnić, że Wells Fargo poniesie odpowiednie konsekwencje swoich wieloletnich zaniedbań” - stwierdziła Elizabeth Warren.

Waszyngton wzmógł kontrolę nad działalnością Wells Fargo w 2016 roku. Wówczas wyszło na jaw, że bank założył miliony kont bankowych bez wiedzy i zgody klientów, co pozwoliło mu manipulować danymi o sprzedaży. Skandal do tej pory kosztował firmę ponad 4 mld USD i utratę reputacji.

Przedstawiciele pożyczkodawcy na razie nie skomentowali listu Elizabeth Warren. W oczach demokratycznej senator Wells Fargo pozostaje “nieuleczalnym recydywistą”, który nie spełnia wymogów regulacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane