Amerykańskie akcje z bilansem spadkowym

opublikowano: 22-12-2022, 23:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje w USA spadły w czwartek, ponieważ grudniowa wyprzedaż nasiliła się po przelotnym wzroście w poprzedniej sesji.

Fot. Daniel Hooper/Unsplash

W czwartek indeks S&P 500 zamknął się obniżką o 1,4 proc. po spadku aż o 2,8 proc. w handlu popołudniowym, podczas gdy Dow Jones Industrial Average stracił 350 pkt, czyli 1 proc. Natomiast zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite poszedł w dół o 2,2 proc.

Akcje Tesli spadły o 8,9 proc., pogłębiając gwałtowne obniżki notowań giganta pojazdów elektrycznych, które w tym roku zanotowały już deprecjację o ponad 68 proc.

W czwartek rano firma poinformowała, że przed końcem roku oferuje amerykańskim konsumentom zniżkę w wysokości 7500 USD na dwa modele o największej liczbie egzemplarzy, co jest postrzegane jako próba zaradzenia słabnącemu popytowi.

Na rynkach towarowych ceny ropy poszły w górę przed zimową pogodą w USA i prognozami burzy zbliżającej się do Ameryki Północnej. Kontrakty futures na ropę naftową West Texas Intermediate (WTI) – amerykański benchmark – zamknęły się na poziomie 78,26 USD po wzroście wcześniej w ciągu dnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON

Polecane