Amica bez dywidendy

ANP
opublikowano: 17-09-2012, 12:07

- Nie będziemy wypłacać dywidendy za 2012 r., nie będziemy kontynuować skupu akcji – powiedział Jacek Rutkowski, prezes Amiki na konferencji prasowej.

Dodał, że wiąże się to z ostrożnym podejściem do biznesu w tym głównie z niepewnością co do przyszłości strefy euro, sytuacji gospodarki chińskiej (grupa importuje towary z Chin za 50-60 mln USD), a także z ryzykiem walutowym.

Prezes poinformował także, że zwiększy się w tym roku budżet marketingowy. Początkowo miał wynieść 35 mln zł. To ma związek z działaniami na rzecz umocnienia marki. Prezes dodał, że w najbliższych tygodniach rozstrzygnie się wejście Amiki na rynek francuski, które ma się odbyć poprzez zakup mniejszościowego pakietu w dużym importerze. Spółka rozpoczyna także rozmowy o zakupie aktywów we Włoszech. Sprawa dotyczy spółki będącej w upadłości.

Więcej informacji, m.in. o planach wobec rynku rosyjskiego, w jutrzejszym , „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amica bez dywidendy