Analitycy pokochali Aliora

opublikowano: 21-01-2013, 10:16

Początek tygodnia przyniósł prawdziwy wysp rekomendacji dla walorów Alior Banku. Co istotne, każda z nich ma bardzo optymistyczny wydźwięk.

Analitycy banków Morgan Stanley i Barclays rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla tych akcji od zalecenia „przeważaj”. W pierwszym przypadku cena docelowa został ustalony na poziomie 80 zł. Z kolei brytyjski Barclays wycenił pojedynczą akcję Alior Banku na 90,5 zł.

Zobacz więcej

źródło: Bloomberg

Jeszcze dalej poszedł Renaissance Capital. Analitycy tej instytucji uważają, że udziały Aliora warte są 93,30 zł.

Tymczasem w piątek na zamknięciu sesji na GPW akcja banku, którym kieruje Wojciech Sobieraj kosztowała 65,40 zł. Poniedziałkowa sesja przynosi zwyżkę kursu. Momentami rośnie on o ponad 4 proc. ustanawiając nowy szczyt notowań na poziomie 69,00 zł.

Alior Bank, który w grudniu zadebiutował na GPW, kontrolowany jest przez grupę Carlo Tassara z portfela rodziny Zaleskich. Zobowiązała się ona, że do końca roku całkowicie wycofa się z tej inwestycji.

Według informacji do jakich dotarł „Puls Biznesu”, Carlo Tassara ma doradcę do poszukiwania inwestora dla Aliora. Jest nim, szwajcarski bank UBS, który w ubiegłym roku próbował wyswatać Aliora inwestorowi strategicznemu, a kiedy Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie zgodziła się na oddanie kontroli funduszowi inwestycyjnemu, nadzorował proces upublicznienia na giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy pokochali Aliora