Analityk: kursy Azotów i Puław absurdalnie niskie

opublikowano: 11-10-2019, 10:52

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, uważa że wyceny Azotów i Puław są absurdalnie niskie. Specjalista radzi kupować walory obu chemicznych spółek.

W raporcie z 3 października Łukasz Prokopiuk wycenił akcję Azotów na 54,2 zł, a Puław na 176,5 zł.

Zobacz więcej

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty

"Uważamy, że bieżący kurs akcji Spółki jest absurdalnie niski oscylując wokół ubiegłorocznych poziomów, podczas gdy nasza prognoza skor. EBITDA za 2019 rok wynosi aż 1,7 mld zł (0,8 mld w 2018). Chociaż dostrzegamy pewne ryzyka wynikające z pogorszenia marż na plastikach i niektórych chemikaliach produkowanych przez Azoty podtrzymujemy pozytywną ocenę segmentu agro Spółki. Pesymistycznie podchodząc do przyszłych cen gazu i mając świadomość korzystnych cen nawozów (a pamiętamy, że ekspozycja Spółki na segment agro wzrosła istotnie po przejęciu Compo Expert) oczekujemy, że skons. EBITDA Spółki powinna się ustabilizować w przyszłym roku na poziomie 1,5 mld zł. W efekcie mnożniki wyceny P/E i EV/EBITDA znajdą się na niewymagającym poziomie odpowiednio 7,0x i 3,6x w 2020" - napisał analityk w uzasadnieniu raportu o Grupie Azoty, który jest dostępny w załączniku. 

Rekomendacje dla Azotów i Puław

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu