Analityk podbił wycenę Selvity

Marcel Zatoński
opublikowano: 28-11-2017, 22:00

Inwestor giełdowy, który chciałby zarobić na polskich spółkach biotechnologicznych, nie ma co liczyć na wsparcie analityków polskich biur maklerskich.

Dla Selvity, giełdowego okrętu flagowego branży, rekomendacji nie wydaje żadne polskie biuro. Wydaje je natomiast brytyjski Edison Research, który robi to na zlecenie spółki i za jej pieniądze.

prezesa Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity
Zobacz więcej

prezesa Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity ARC

W najnowszej rekomendacji, wydanej we wtorek, analityk Edisona Jonas Peciulis podniósł wycenę spółki, której notowania zanurkowały 9 października, gdy wstrzymano badania kliniczne najbardziej zaawansowanego potencjalnego leku firmy (projekt SEL24) po śmierci jednego z pacjentów. Po opublikowaniu rekomendacji kurs skoczył o ponad 5 proc. i wrócił do poziomu z początku października.

„Zwiększyliśmy naszą wycenę Selvity z 43 zł na akcję do 75 zł na akcję głównie z powodu uruchomienia trzech nowych projektów i zmiany podejścia do projektu SEL120 (samodzielny rozwój do drugiego etapu badań klinicznych, co przekłada się na lepsze warunki umowy licencyjnej i większy potencjał rynkowy)” — napisał Jonas Peciulis.

Jednocześnie ze względu na zawieszenie badań nad SEL24 analityk obniżył prawdopodobieństwo sukcesu tego projektu z 15 do 7,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu