Analityk poleca akcje PKP Cargo

opublikowano: 14-01-2020, 22:00

Michał Sztabler, analityk domu maklerskiego Noble Securities, podniósł do „kupuj” rekomendację dla akcji PKP Cargo, ale cenę docelową obniżył do 30,6 zł. Do tej pory rekomendacja brzmiała „akumuluj”, a cena docelowa wynosiła 53,7 zł.

„Poprawa efektywności i lepsze wykorzystanie zasobów (zarówno taboru, jak i kadr) jest moim zdaniem kluczem do poprawy wyników na wymagającym rynku transportowym. Niezależnie od opinii przedstawicieli pracowników zarząd może być zmuszony (niedostateczna zmiana pokoleniowa) do optymalizowania procesów i poszukiwania w tym rozwiązania dla kurczących się zasobów kadrowych” — uważa Michał Sztabler.

Jego zdaniem pomimo słabego 2019 r. wyniki w kolejnych latach będą się poprawiać. „Górki” przewozowej ekspert spodziewa się w 2020 r. i w związku z tym oczekuje 202 mln zł powtarzalnego zysku netto (wobec 74 mln zł w 2019 r. i 255 mln zł w 2018 r.). Spadek wydatków inwestycyjnych w połączeniu z lepszą sytuacją finansową powinien zdaniem Michała Sztablera pozwolić na wypłatę dywidendy i/lub spłatę zadłużenia. Możliwe są także przejęcia. Raport, wydany 7 stycznia, dostępny jest na stronie domu maklerskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane