Analityk: rynek nie docenia tego, co zdobył Polsat

opublikowano: 12-07-2017, 22:00

Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, uważa, że inwestorzy niesłusznie zignorowali dobrą wiadomość, jaką jest zdobycie przez Cyfrowy Polsat wyłącznego prawa do pokazywania piłkarskich lig: Mistrzów i Europy w latach 2018-21.

 Analityk zwraca uwagę, że spółka wzmocniła w ten sposób ofertę i może zarabiać na prawach na wiele sposobów: jako argument przy sprzedaży usług i wzrostu ARPU (czyli średniego przychodu na użytkownika), do zdobycia nowych klientów lub zatrzymania obecnych, a także może odsprzedać prawa innym dostawcom płatnej telewizji.

Konrad Księżopolski podniósł jednak prognozy EBITDA grupy na lata 2017-19 w ograniczonym zakresie (o 1-4 proc.), a na podniesienie ceny docelowej z 27,1 do 30 zł wpływ miał także wzrost wycen porównywalnych spółek.

Analityk radzi kupować walory firmy. Konrad Księżopolski uważa, że Cyfrowy Polsat jest dobrze zarządzaną firmą, skoncentrowaną na kontroli kosztów i wypracowującą dużo gotówki (wolne przepływy pieniężne na lata 2017/18 szacowane są na 14,4-15,1 proc.). To natomiast umożliwia delewarowanie i wypłatę dywidendy (stopa dywidendy w latach 2017/18 wynieść ma — odpowiednio — 2 i 4 proc.). Zdaniem Konrada Księżopolskiego, zdywersyfikowany model biznesowy Cyfrowego Polsatu, który koncentruje się na produkcji contentu i jego dystrybucji — w połączeniu z 13,4 mln abonamentowych RGU (w tym 3,7 mln z płatnej telewizji) — daje firmie nie tylko kilka sposobów na spłacenie kosztów contentu UEFA, ale również szansę na dalsze kształtowanie i zmienianie rynku płatnej telewizji i telekomunikacji.

„Pierwszą naturalną „ofiarą” wydaje się NC+ z około 2,1 mln subskrybentów płatnej telewizji. Dwa lata temu platforma straciła prawa do pokazywania La Liga, a obecnie również do Ligi Mistrzów, co może potencjalnie zachęcić klientów do przejścia do Cyfrowego albo w pakiecie SmartDOM, albo w standardowej ofercie płatnej telewizji” — dodaje analityk Haitong Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk: rynek nie docenia tego, co zdobył Polsat