Analityk: rynek nie docenia tego, co zdobył Polsat

Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, uważa, że inwestorzy niesłusznie zignorowali dobrą wiadomość, jaką jest zdobycie przez Cyfrowy Polsat wyłącznego prawa do pokazywania piłkarskich lig: Mistrzów i Europy w latach 2018-21.

 Analityk zwraca uwagę, że spółka wzmocniła w ten sposób ofertę i może zarabiać na prawach na wiele sposobów: jako argument przy sprzedaży usług i wzrostu ARPU (czyli średniego przychodu na użytkownika), do zdobycia nowych klientów lub zatrzymania obecnych, a także może odsprzedać prawa innym dostawcom płatnej telewizji.

Konrad Księżopolski podniósł jednak prognozy EBITDA grupy na lata 2017-19 w ograniczonym zakresie (o 1-4 proc.), a na podniesienie ceny docelowej z 27,1 do 30 zł wpływ miał także wzrost wycen porównywalnych spółek.

Analityk radzi kupować walory firmy. Konrad Księżopolski uważa, że Cyfrowy Polsat jest dobrze zarządzaną firmą, skoncentrowaną na kontroli kosztów i wypracowującą dużo gotówki (wolne przepływy pieniężne na lata 2017/18 szacowane są na 14,4-15,1 proc.). To natomiast umożliwia delewarowanie i wypłatę dywidendy (stopa dywidendy w latach 2017/18 wynieść ma — odpowiednio — 2 i 4 proc.). Zdaniem Konrada Księżopolskiego, zdywersyfikowany model biznesowy Cyfrowego Polsatu, który koncentruje się na produkcji contentu i jego dystrybucji — w połączeniu z 13,4 mln abonamentowych RGU (w tym 3,7 mln z płatnej telewizji) — daje firmie nie tylko kilka sposobów na spłacenie kosztów contentu UEFA, ale również szansę na dalsze kształtowanie i zmienianie rynku płatnej telewizji i telekomunikacji.

„Pierwszą naturalną „ofiarą” wydaje się NC+ z około 2,1 mln subskrybentów płatnej telewizji. Dwa lata temu platforma straciła prawa do pokazywania La Liga, a obecnie również do Ligi Mistrzów, co może potencjalnie zachęcić klientów do przejścia do Cyfrowego albo w pakiecie SmartDOM, albo w standardowej ofercie płatnej telewizji” — dodaje analityk Haitong Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk: rynek nie docenia tego, co zdobył Polsat