Analityk: Ta spółka pokazała świetne wyniki

GRA, KZ
05-11-2015, 15:19

Paweł Puchalski, szef działu analiz DM BZ WBK, chwali rezultaty, osiągnięte przez Polenergię.

- Polenergia pokazała świetne wyniki, we wszystkich segmentach działalności. Głównym motorem wzrostu był wiatr – projekty Polenergii pokazały wysoką wydajność, a dodatkowo firma sprawnie oddaje do użytku nowe farmy. Dobrze wyglądają też drobniejsze elementy rachunku wyników. Widać poprawę w biomasie i dystrybucji, dobrze wyglądają wyniki Nowej Sarzyny, spadły też koszty. Na co nie spojrzeć, jest świetnie - mówi Paweł Puchalski.

Polenergia odnotowała 20,66 mln zł skorygowanego skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2015 r. wobec 7,59 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowany wynik EBITDA wzrósł o 59 proc. do 53,2 mln zł, co dało 31,2 proc. marży EBITDA. 

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 676,98 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 215,07 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 63,79 mln zł skorygowanego skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 34,8 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 032,32 mln zł w porównaniu z 2 013,72 mln zł rok wcześniej.

- Jeśli chodzi o przyszłoroczne aukcje, to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Polenergia uzyska wsparcie na co najmniej 200 MW. Bo ma prostu dobre projekty. Nie można jednak wykluczyć scenariusza, w którym inwestorzy będę bardzo zdeterminowani i gotowi walczyć w aukcji za wszelką cenę, by np. wejść do Polski. Wtedy szanse powodzenia Polenergii będą niższe - dodaje Paweł Puchalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk: Ta spółka pokazała świetne wyniki