Analityk: oto spółka ze spektularnym potencjałem dywidendowym

opublikowano: 24-10-2022, 09:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM, podniósł o 19 proc. do 31,8 zł cenę docelową akcji XTB i podtrzymał rekomendację “kupuj”.

“Utrzymująca się wysoka zmienność, bardzo dobre wyniki za ostatnie dwa kwartały i utrwalenie korzystnej struktury przychodów przekonują nas do podniesienia długoterminowych założeń modelowych odnośnie średniej rentowności na lota. Spółka ewidentnie odskoczyła konkurencji w ostatnich kwartałach, a z nową kampanią marketingową może wykonać kolejny skok do przodu. Uważamy, że w III kwartale 2022 spółka ma szansę osiągnąć niemal 200 mln zł zysku netto, a cały rok może zamknąć się zyskiem w okolicach 750-800 mln zł” - uważa Maciej Marcinowski.

Jego zdaniem potencjał dywidendowy na przyszły rok robi się spektakularny. Specjalista zakłada, że dywidenda na akcję w przyszłym roku wyniesie 4,9 zł, a w 2024 r. 2,4 zł.

W tym tygodniu spodziewana jest publikacja przez spółkę wstępnych wyników za III kwartał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane