Analiza techniczna: TVN

Tomasz Gessner, DM BDM
opublikowano: 16-09-2011, 18:49

Ostatnie dwa tygodnie na wykresie kursu spółki stoją pod znakiem zmniejszenia amplitudy zmienności po bardzo dynamicznym, wzrostowym odreagowaniu z drugiej połowy sierpnia. Te zawężające się obecnie wahania pozwoliły na ukształtowanie formacji trójkąta symetrycznego, którego pojawienie się po wcześniejszym impulsie wzrostowym może sugerować, iż jest to jedynie przystanek przed kolejnym impulsem.

Tydzień zakończył się tu próbami wybicia, które teoretycznie otwierają teraz drogę w kierunku okolic 16,50, w rejonie których pokrywają się ze sobą zasięg wynikający z wysokości trójkąta ze średnioterminową linią trendu spadkowego.

Popyt wypracował sobie zatem argumenty, w ramach których ma prawo wykonać teraz ruch wzrostowy do 16,50, natomiast za pierwszy sygnał ostrzegawczy należałoby uznać ewentualne cofnięcie ponownie w obszar trójkąta, czyli obecnie poniżej 13,80.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Gessner, DM BDM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analiza techniczna: TVN