Analizy Online: miał być zysk, będzie strata

KZ
opublikowano: 09-02-2011, 15:42

Grupa nie wykonała prognoz zysku na 2010 r. Zmieniono też plan finansowy na rok 2011.

W Dokumencie Informacyjnym, sporządzonym na potrzeby wejścia na NewConnect, spółka zakładała, ze na poziomie skonsolidowanym osiągnie 3,57 mln zł przychodów i 192,5 tys. zł zysku netto.

O ile plan przychodów zrealizowano, o tyle obiecywanego zysku netto nie udało się wypracować.Strata netto przekroczy 80 tys. zł.

Powód?

Wzrost kosztów, wynikający m.in. z konieczności wypłaty premii i zatrudnieniem nowych pracowników, a także z kosztów badania due diligence w przejmowanej spółce FIN24.pl.

W ubiegłym roku Analizy Online  poniosły tez wyższe od zakładanych koszty reklamy i marketingu. Ponadto przesunięciu uległy wpływy z ostatecznego rozliczenia dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zarząd zmienił też prognozy na rok 2011.

Analizy Online SA mają osiągnąć 4,2 mln zł przychodów i 517 tys. zł zysku netto. Analizy Online Asset Management mają mieć 656 tys. przychodów i 81 tys. zł straty netto, a Fin24.pl ma wypracowac 850 tys. zł przychodów i zbilansować przychody z kosztami.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analizy Online: miał być zysk, będzie strata