Andrzej Madera nowym prezesem Nafty Polskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-03-2006, 15:53

Andrzej Madera zastąpił Piotra Woyciechowskiego na stanowisku prezesa Nafty Polskiej - poinformował w środę PAP Jarosław Wójtowicz z departamentu budżetu i finansów Ministerstwa Skarbu Państwa.

Andrzej Madera zastąpił Piotra Woyciechowskiego na stanowisku prezesa Nafty Polskiej - poinformował w środę PAP Jarosław Wójtowicz z departamentu budżetu i finansów Ministerstwa Skarbu Państwa.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym Nafty Polskiej, Madera, wiceprzewodniczący rady nadzorczej tej spółki, został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa zarządu Nafty w terminie od 2 marca do 6 kwietnia 2006 roku.

Odwołanie Woyciechowskiego zapowiedział w miniony czwartek premier Kazimierz Marcinkiewicz. W ten sposób odpowiedział na pytanie o zarzuty stawiane przez lidera LPR Romana Giertycha prezesowi Nafty Polskiej Piotrowi Woyciechowskiemu. Giertych wystosował do premiera list, w którym zarzucił Woyciechowskiemu arogancję. Lider LPR spotkał się z szefem Nafty Polskiej jako szef sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych; do spotkania doszło na życzenie Woyciechowskiego.

Według Giertycha, szef Nafty Polskiej "zachowując się w sposób wyjątkowo arogancki sugerował, że jeśli +chcę wojny to będę ją miał+ oraz że +wojna będzie się ciągnęła długo i będzie bolało+".

W piątek prezes Nafty spotkał się z ministrem skarbu Wojciechem Jasińskim. W środę minister odwołał go ze stanowiska.

Andrzej Madera z wykształcenia jest prawnikiem, profesorem Wyższej Szkoły Finansów i Handlu Międzynarodowego w Warszawie, prezesem Zrzeszenia Prawników Polskich, oddział Warszawa-Centrum.

Nowy szef Nafty Polskiej już wcześniej był związany z sektorem naftowym - karierę zawodową w tej branży rozpoczynał w Rafinerii Jasło.

Obecnie zarząd Nafty Polskiej tworzą nowo powołany prezes Andrzej Madera oraz wiceprezes Wojciech Lubiewa-Wieleżyński. Natomiast w RN zasiadają: przewodniczący rady - Piotr Woyciechowski, wiceprzewodniczący rady - Andrzej Madera oraz sekretarz rady - Jarosław Wojtowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Andrzej Madera nowym prezesem Nafty Polskiej