Anna Hintz odwołana ze stanowiska głównego inspektora pracy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 14:38

Marszałek Sejmu Marek Jurek odwołał w piątek Annę Hintz ze stanowiska głównego inspektora pracy - poinformowała rzecznik głównego inspektora pracy Danuta Samitowska. Informację potwierdziło biuro informacyjne Kancelarii Sejmu.

Marszałek Sejmu Marek Jurek odwołał w piątek Annę Hintz ze stanowiska głównego inspektora pracy - poinformowała rzecznik głównego inspektora pracy Danuta Samitowska. Informację potwierdziło biuro informacyjne Kancelarii Sejmu.

Wcześniej marszałek zwrócił się o opinię do Rady Ochrony Pracy. W czwartek za odwołaniem Hintz opowiedziało się 10 członków Rady, ośmiu było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.  

Głównego inspektora pracy powołuje i odwołuje marszałek Sejmu. Opinia Rady nie jest dla niego wiążąca. Rada Ochrony Pracy jest - zgodnie z ustawą - organem nadzorującym Państwową Inspekcję Pracy; jej kadencja trwa cztery lata.

Anna Hintz jest z wykształcenia prawnikiem, w Państwowej Inspekcji Pracy jest zatrudniona od 1983 roku, w tym przez 10 lat na stanowisku dyrektora departamentu prawnego Głównego Inspektoratu Pracy. Na stanowisko głównego inspektora pracy została powołana w listopadzie 2002 roku przez ówczesnego marszałka Sejmu Marka Borowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane