Antena2 dla inwestora

Radosław Omachel
opublikowano: 30-04-2002, 00:00

Spółka Antena2, która zamierza uruchomić kanał telewizyjny Pilot, rozmawia z inwestorem. Wiadomo tylko tyle, że amerykański partner ma objąć 33 proc. udziałów. Start kanału zaplanowano na początek października.

Spółka Antena 2, która przygotowuje się do uruchomienia telewizyjnego kanału o charakterze rozrywkowym, finalizuje rozmowy z inwestorem.

— Kończymy negocjacje z amerykańską firmą. Inwestor obejmie w Antenie2 maksymalny, dopuszczalny przez polskie prawo pakiet udziałów — 33 proc. — zapowiada Bogusław Zięba, prezes Anteny2.

Obecnie Antena2 należy do czterech osób prywatnych. Nazwa inwestora zostanie ujawniona po podpisaniu umowy.

Antena2 ma już zgodę KRRiTV na nadawanie via satelita. Gotowa koncesja czeka jeszcze na podpis szefa KRRiTv — Juliusza Brauna. Ramówkę kanału o nazwie Pilot wypełnią informacje o ofercie programów stacji kablowych, zajawki nowych audycji i relacje z planów zdjęciowych.

— Chcemy maksymalnie obniżyć koszty produkcji programów. Kanał będzie się utrzymywał z reklam oraz z usług dodatkowych typu audiotele czy tele-shopping. Uruchomienie Pilota będzie kosztowało kilka milionów dolarów — dodaje Bogdan Zięba.

Znaczną część nadawanych programów dostarczać będą dystrybutorzy kanałów. Program będzie nadawany 24 godziny na dobę — wyłącznie w standardzie cyfrowym. Satelita jeszcze nie został wybrany, ale prawdopodobnie Antena2 skorzysta z usług Eutelsatu.

— Wpływy z reklam na pewno będą niskie. Ale przy minimalnych kosztach produkcji mogą wystarczyć. Kluczem do powodzenia będzie dobre sformatowanie stacji i podpisanie umowy z instytutami badawczymi AGB i OBOP — mówi Krzysztof Pałka, dyrektor działu planowania i zakupu telewizji w domu mediowym Media Group.

Na początku 2002 r. koncesję na przekaz satelitarny otrzymał RMF FM. Startu należącej do grupy RMF kanału muzycznego można spodziewać się najwcześniej za rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Antena2 dla inwestora