Apator o wynikach, dywidendzie i buy backu

opublikowano: 27-02-2018, 07:24
aktualizacja: 27-02-2018, 07:39

Zarząd Apatora prognozuje osiągnięcie 850-880 mln zł przychodów oraz 65-70 mln zł zysku netto w 2018 r.

Prognoza obejmuje wyniki z działalności kontynuowanej oraz zaniechanej (Apator Mining). Szacunki zakładają wzrost rentownosci m.in. poprzez poprawę wyników w spółkach Apator Rector i Apator Elkomtech, zawarcie ugody z Tauron Dystrybucja SA przez Apator Rector i brak zdarzeń jednorazowych. Przyjęty średni kurs euro to 4,17 zł, dolara 3,60 zł, a funta 4,8 zł. 

Prezes Apatora Mirosław Klepacki
Zobacz więcej

Prezes Apatora Mirosław Klepacki ARC

W 2017 r. Apator zanotował 891 mln zł przychodów oraz 55,2 mln zł zysku netto, przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Z ubiegłorocznego zysku zadeklarowano wypłatę 39,7 mln zł, czyli 1,2 zł na akcję. Na poczet dywidendy wypłacono już w grudniu ubiegłego roku zaliczkę w wysokości 0,35 zł na akcję.

O dywidendzie zdecyduje WZA, które odbędzie się 28 maja.

Ponadto zarząd planuje skup akcji własnych za 20 mln zł po cenie maksymalnej 30 zł za akcję. Akcje będą umorzone.

"Zdaniem Zarządu obecna wycena rynkowa akcji Spółki jest znacznie niższa od ich wartości godziwej i nie odzwierciedla jej wyników finansowych oraz perspektyw rozwoju. W związku z powyższym zarówno w interesie Spółki, jak i jej akcjonariuszy, leży realizacja skupu akcji w celu ich umorzenia, przez co możliwe będzie uzyskanie wzrostu ich wartości" - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Apator o wynikach, dywidendzie i buy backu