Aplisens odczuł kryzys

ANP
opublikowano: 24-03-2010, 00:00

Zarząd oczekuje poprawy wyników, ale oficjalnej prognozy raczej nie będzie. Odwlekają się też akwizycje.

Zarząd oczekuje poprawy wyników, ale oficjalnej prognozy raczej nie będzie. Odwlekają się też akwizycje.

Aplisens, producent i dystrybutor kompleksowych rozwiązań dla aparatury kontrolno-pomiarowej, ma za sobą trudny rok. Sprzedaż w 2009 r. zamknęła się w 45,2 mln zł (spadek o 13,7 proc. r./r.), a zysk netto wyniósł 7 mln zł (mniej o 11,5 proc. r./r.). Mimo to rentowność sprzedaży była wyższa od oczekiwań zarządu.

— Na wyniki wpłynęło spowolnienie gospodarcze. Największy spadek sprzedaży odczuliśmy na rynkach WNP. Poza tym drugie półrocze 2009 r. okazało się o wiele trudniejsze dla firmy zależnej Controlmatica, mimo podjętych działań restrukturyzacyjnych — mówi Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Podkreśla, że pokłada duże nadzieje w tej spółce z grupy i zamierza ją dalej rozwijać. Mimo wszystko spółka spodziewa się też poprawy tegorocznych wyników.

— Zakładamy, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego. Niewiadome to jednak kurs euro i sytuacja w krajach WNP. Dlatego raczej nie będziemy publikować prognoz na 2010 r. — dodaje Adam Żurawski.

W sierpniu 2009 r., ze względu na trudną sytuację na rynku, spółka musiała mocno obniżyć prognozy finansowe na 2009 r. z 61,62 mln zł przychodów do 48,03 mln zł, a zysku netto z 11,08 mln zł do 7,11 mln zł.

Cały czas aktualne jest branżowe przejęcie. Do jednej transakcji miało dojść już na początku tego roku, ale zarządy nie porozumiały się co do jej warunków. Teraz na celowniku giełdowej firmy jest inny podmiot.

— Wydaje się, że jest szansa na dopięcie transakcji w najbliższych miesiącach. Zakup sfinansujemy z pieniędzy własnych i ewentualnie z kredytu — ujawnia szef Aplisensu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu