Apple rezygnuje z zwiększonej produkcji iPhone’ów

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 28-09-2022, 15:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Apple Inc. wycofuje się z planów zwiększenia produkcji swoich nowych iPhone’ów. Decyzję podjęto po pierwszych danych wskazujących, że nowy telefon sprzedaje się gorzej niż szacowano – pisze agencja Bloomberg.

iPhone 14 plus
iPhone 14 plus
Apple Inc.

Producenci nowego iPhone’a 14 wycofują się z planów zwiększenia produkcji w tym roku. Jeszcze przed premierą nowego telefony Apple spodziewał się blisko 7 proc. wzrostu zamówień względem poprzednich lat. Jednak inflacja, uszczupliła portfele klientów na całym świecie, którzy mniej chętnie sięgają po nowy produkt od Apple. Oczekuje się, że rynek smartfonów skurczy się w tym roku o 6,5 proc. do 1,27 mld sztuk, zgodnie z danymi z IDC.

Chiny, największy na świecie rynek smartfonów, przeżywa aktualnie załamanie gospodarcze, które uderzyło w krajowych producentów urządzeń mobilnych i ich zagraniczną konkurencję. Liczba zamówień na iPhone’a 14 w Chinach spadła w ciągu 3 dni od rozpoczęcia sprzedaży o 11 proc. w stosunku do poprzednika.

Producent elektroniki z Cupertino w Kalifornii powiedział swoim dostawcom, aby wycofali się z wysiłków na rzecz zwiększenia liczby produktów z rodziny iPhone 14, aż o 6 milionów sztuk – wynika z nieoficjalnych informacji do których dotarła agencja Bloomberga.

Popyt na droższe modele iPhone’a 14 ma być wyższy niż na jego bardzie budżetowe rozwiązania – twierdzi Bloomberg. Dlatego przynajmniej jedna z firm produkujących telefony, skupia się na produkcji droższych modeli.

Akcje Apple spadły w środę o około 3 proc. w handlu przedrynkowym w Nowym Jorku. Kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w USA również były niższe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane