Apsys poszuka gruntów

EG
opublikowano: 11-05-2011, 00:00

Francuski deweloper raz w roku chce otwierać nowe centrum handlowe.

Francuski deweloper raz w roku chce otwierać nowe centrum handlowe.

Od marca szefem Apsys Polska, francuskiej spółki deweloperskiej i zarządzającej centrami handlowymi, jest Fabrice Bansay. Nowy prezes przywiózł nową strategię.

— Będziemy oddawać do użytku jeden projekt handlowy rocznie. Szukamy nowych działek. Chcemy też pozyskać kontrakty na zarządzanie kolejnymi centrami handlowymi — tłumaczy Farbice Bansay.

Na pierwszy ogień idzie centrum handlowe Łacina w Poznaniu. Projekt ma długą brodę, a jego budowę zapowiedziano na 2005 r. Rozpocznie się za rok i zakończy się w 2014 r. Obiekt będzie miał 93 tys. mkw. powierzchni najmu, z czego 65 proc. jest już zarezerwowane.

Kolejny projekt powstanie we Wrocławiu. Będzie łączył sklepy, biura i mieszkania. Terminarz prac jeszcze nie jest znany.

— Obecnie negocjujemy zakup działek pod cztery nowe projekty, w tym jeden w Warszawie. Staramy się też o kontrakty na zarządzanie pięcioma obiektami handlowymi — mówi Maciej Wróblewski, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju spółki.

Apsys jest obecny w Polsce od 15 lat. Jest deweloperem i zarządcą 14 centrów handlowych. Jego flagowym okrętem jest łódzka Manufaktura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu