Armatura bez dywidendy

ANP
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

Krakowska spółka

Krakowska spółka

przeznaczy 38,4 mln zł

zarobku na kapitał zapasowy i fundusz premiowy.

Jak wynika z opublikowanych uchwał na walne Armatury Kraków, producenta baterii sanitarnych, na posiedzeniu 16 kwietnia akcjonariusze zajmą się m.in. podziałem ubiegłorocznego zysku netto. Według raportu rocznego spółki wyniósł on 38,4 mln zł. Z tego 2 mln zł firma przeznaczy na wypłatę premii przewidzianych w programie motywacyjnym. Resztę na kapitał zapasowy.

W uzasadnieniu firma napisała, że zarząd rekomendował radzie nadzorczej pozostawienie kapitału w spółce. Decyzja była podyktowana m.in. przejęciem części majątku Toory Poland w upadłości, rozwojem skali działalności operacyjnej, a także planowanymi wydatkami związanymi z rozbudową grupy kapitałowej.

Armatura negocjuje przejęcia. Ich finału można spodziewać się w połowie roku.

Tegoroczne prognozy spółka może opublikować najwcześniej we wrześniu. Jak powiedział na łamach "PB" Konrad Hernik, szef Armatury, celem jest wyraźne przekroczenie 200 mln zł sprzedaży i 20 mln zł EBITDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu