Czytasz dzięki

Arteria zatrudni do tysiąca osób

ISBNEWS
opublikowano: 04-03-2014, 17:05

Arteria zdecydowała o uruchomieniu w Sosnowcu czwartej z kolei lokalizacji swojego call center w związku z dynamicznym rozwojem skali prowadzonych projektów telemarketingowych z obszaru obsługi klienta. Nowa lokalizacja może docelowo w ciągu roku od uruchomienia stworzyć nawet 1 tys. miejsc pracy, poinformował agencję ISBnews wiceprezes Wojciech Glapa, odpowiadający w grupie za rozwój działalności Pionu Call Center.

„Mimo sporych inwestycji dokonanych w 2011 i obecnej skali około 1000 stanowisk, rozwijamy się tak dynamicznie ze przestaliśmy się już mieścić. Stąd decyzja budowania  kolejnego centrum usług do prowadzenia obsługi klientów, tym razem w Sosnsowcu. Ponieważ nasza metodologia świadczenia usług zapewnia wysoką efektywność biznesową dla klientów, to w kluczowych projektach odnotowujemy wzrost zleceń i skali usług od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu procent. Nowa lokalizacja zapewni nam miejsce do rozwoju odpowiadającego zainteresowaniu naszych kontrahentów" – powiedział ISBnews Glapa.

Podkreślił, że lokalizacja nowego oddziału jest szansą do stworzenia docelowo tj. w przeciągu 12 miesięcy od jego uruchomienia - nawet tysiąca nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności, a grupie daje możliwości pozyskania personelu w odpowiedniej liczbie i kwalifikacjach.

Call center w Sosnowcu ma obsługiwać m.in. jeden z największych projektów  Grupy Arteria. Na początek projekt zakłada zatrudnienie ok. 300 osób. Outsourcingowa grupa obsługuje czołowe firmy m.in. z branż utility, telekomunikacyjnej i mediów.

Wcześniej prezes grupy Marcin Marzec, w rozmowie z ISBnews, wskazywał że oczekuje w bieżącym roku dalszego zwiększenia skali realizowanych kontraktów i nowych dużych klientów.

W planach na 2014 rok jest rozwój nowych segmentów biznesowych, takich jak nowy projekt obsługi klienta, dystrybucja kart kredytowych, czy budowa podmiotu, który będzie współpracował z kilkoma bankami. Grupa nie wyklucza również przejęć.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się usługach outsourcingowych. W 2012 roku grupa osiągnęła przychody na poziomie 128,58 mln zł, o ponad 10% wyższe niż w poprzednim roku. Zysk netto przypadający jednostce dominującej wyniósł w całym roku 8,53 mln zł mln zł wobec 7,54 mln zł rok wcześniej (wzrost o 13%), co jest historycznym rekordem w historii spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane