Artyści dla artystów

Ewa Bednarz
opublikowano: 22-03-2013, 00:00

Sobotnia aukcja charytatywna ma pomóc w urządzeniu pracowni twórcom, których prace zostały zniszczone w pożarze na warszawskiej Pradze.

Na aukcję zgromadzono 140 prac. Oddawali je artyści znani nie tylko w Polsce. Do kupienia będzie m.in. akryl Rafała Bujnowskiego, krakowskiego malarza, grafika i twórcy instalacji, który z Marcinem Maciejowskim, Markiem Fidykiem, Wilhelmem Sasnalem i Józefem Tomczykiem tworzył w latach 90. Grupę Ładnie. Będzie również rysunek najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego performera Pawła Althamera, pastel Jana Dobkowskiego, gwasze: Edwarda Dwurnika i Juliana Jakuba Ziółkowskiego, fotografie Zbigniewa Dłubaka, film Roberta Kuśmirowskiego, serigrafia Maurycego Gomulickiego. W spalonej pod koniec stycznia kamienicy znajdowały się pracownie znanych artystów, m.in. Karola Radziszewskiego, Nicolasa Grospierra, Ivo Nikicia, Agnieszki Kicińskiej, Jana Mioduszewskiego, Agnieszki Kieliszczyk, Olgi Mokrzyckiej, Pawła Kubary i Rafała Kowalskiego. Stracili oni swoje miejsce pracy, prace, narzędzia, materiały, archiwa. Dzięki aukcji artyści mają szansę na szybsze urządzenie nowych pracowni, a licytujący na kupienie prac twórców, którzy nie zawsze są obecni na aukcyjnym rynku (i to w dobrych cenach).

Aukcja odbędzie się w sobotę, 23 marca w warszawskiej Bibliotece na Koszykowej o godz. 13. Licytacja każdej z prac będzie się zaczynała od 200 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu