Asbis urósł na prognozach

opublikowano: 29-03-2021, 08:35

Asbis prognozuje 2,7-2,9 mld USD przychodów w 2021 r. oraz 47-51 mln USD zysku netto.

W 2020 r. przychody dystrybutora elektroniki wyniosły 2,37 mld USD, a zysk netto 36,5 mln USD.

- Sukces 2020 r. to w naszym przypadku nie była tzw. bańka. Mierzymy wyżej, przygotowując grupę do bycia silniejszą. Nie słabnie popyt w branży IT na oferowane przez nas produkty i usługi. Przewiduje się, że nakłady inwestycyjne w tym sektorze w dającej się przewidzieć przyszłości utrzymają się na wysokim poziomie - mówi komentuje Serhei Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisu.

Jego zdaniem spółka będzie beneficjentem tego trendu.

– Widać to zarówno po wynikach, jak i prognozach. Prognozowane wartości wynikają ze strategii spółki obejmującej większą koncentrację na produktach związanych z przetwarzaniem danych oraz elektronice użytkowej, w tym produktach naszych marek własnych, dystrybuowanych poprzez tradycyjne i internetowe sklepy detaliczne oraz małe i średnie firmy, a także naszych rozwiązaniach dla centrów danych dla średnich i dużych przedsiębiorstw na rynkach, na których działamy – dodaje Serhei Kostevitch.

Według niego, planowany na 2021 r. większy wzrost rentowności niż przychodów będzie efektem skali działania.

Sama prognoza powstała przy założeniu, że nie pojawią się kolejne lockdowny, prowadzące do zamknięcia sklepów detalicznych oraz znaczącego zmniejszenia wydatków konsumenckich.

Kurs spółki zareagował na komunikat o prognozie dwucyfrową zwyżką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane