Asseco bliżej kontraktu za 130 mln zł na system poboru opłat

GSU
opublikowano: 19-10-2020, 14:30

Po decyzji Krajowej Izby Odwoławczej konsorcjum, którego liderem jest Asseco Data Systems, jest bliżej zdobycia kontraktu na wdrożenie wspólnego dla organizatorów i przewoźników systemu poboru opłat za przewozy na obszarze województwa pomorskiego.

W ubiegłym tygodniu KIO ogłosiła wyrok ws. przetargu na wyłonienie głównego wykonawcy wdrożenia na obszarze województwa pomorskiego, wspólnego dla organizatorów i przewoźników, systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej (system FALA).

KIO nakazała unieważnienie wyboru najkorzystniejszej konsorcjum Thales i przeprowadzenie  badania i oceny ofert już bez uwzględnienia oferty tego wykonawcy. Zgodnie z decyzją KIO zamawiający unieważnił wybór. Wartość odrzuconej oferty opiewała na 130,6 mln zł za zamówienie podstawowe i 22,6 mln zł za zamówienie w ramach prawa opcji.

Oferta, która pierwotnie znalazł się na drugim miejscu, została złożona przez konsorcjum Asseco Data Systems i włoskie AEP Ticketing Solutions. Jej wartość to 129 mln zł za zamówienie podstawowe i 29 mln zł w ramach prawa opcji. 

Za konsorcjum Asseco uplasowała się oferta francuskiego Conduent Business Solutions. Prace w niej wyceniono na 130,5 mln zł w przypadku zamówienia podstawowego i 39 mln zł za opcję. 

Pierwotnie o zamówienie starała się też Mennica Polska, która wyceniła zamówienie podstawowe na 230,6 mln zł i 39 mln zł za opcjonalne. Jej oferta została już wcześniej odrzucona.

Zamawiający przewiduje dokonanie ponownej oceny ofert w połowie listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane