Asseco Poland dołączyło do BSA

KA
opublikowano: 09-12-2009, 00:00

Największa polska firma informatyczna walczy z piractwem ramię w ramię z Microsoftem. I to nie tylko w Polsce.

Największa polska firma informatyczna walczy z piractwem ramię w ramię z Microsoftem. I to nie tylko w Polsce.

Asseco Poland zostało pełnoprawnym członkiem Business Software Alliance (BSA), organizacji producentów oprogramowania, zwalczającej piractwo komputerowe. W różnych okresach do tej organizacji należały co prawda Cenega, MKS i Young Digital Planet, ale one korzystały z najniższego poziomu członkostwa, który raczej przypominał stowarzyszenie.

— Asseco jest pierwszą polską firmą, która przystąpiła do BSA w pełnym wymiarze, a więc również w zakresie egzekwowania przez organizację prawa Asseco w przypadku jego ewentualnego naruszenia. Status członkowski innych polskich firm uczestniczących w pracach organizacji był dotychczas tak niski, że jako BSA nie podejmowaliśmy na ich rzecz działań prawnych przeciwko piratom — informuje Bartłomiej Witucki, reprezentujący BSA w Polsce.

Do organizacji należy obecnie 96 firm, m.in. Microsoft, Adobe, Symantec. Są to producenci oprogramowania wykorzystywanego na masową skalę na komputerach osobistych, a co za tym idzie — najczęściej nielegalnie kopiowanego. Obecność w tym gronie Asseco może więc dziwić. Firma jest kojarzona z dostarczaniem oprogramowania dla ZUS i CEPiK. Ze względu na jego specyfikę, trudno sobie wyobrazić, by było kopiowane i nielegalnie wykorzystywane gdzie indziej.

— Członkiem BSA zostało Asseco Poland. Ale jest to członkostwo w imieniu całej grupy kapitałowej. A w grupie mamy także firmy produkujące oprogramowanie wykorzystywane na skalę masową. To choćby polska Asseco Business Solutions z przeznaczonymi dla małych przedsiębiorstw aplikacjami Wa-Pro i niemiecka Matrix 24, oferująca oprogramowanie do zarządzania stacjami roboczymi. Niestety, w przypadku ich oferty spotykamy się z wykorzystywaniem większej liczby licencji niż zostało sprzedane — tłumaczy Katarzyna Drewnowska, dyrektor działu PR i relacji inwestorskich Asseco Poland.

Przedstawiciele polskiej firmy lub jej spółek zależnych zasiądą w komitetach wykonawczych BSA w 15 krajach. Aby uczestniczyć w działaniach tej organizacji na wszystkich rynkach, na których Asseco działa, firma zdecydowała się bowiem na członkostwo nie tylko w Polsce, ale od razu na w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wcześniejsze epizody polskich firm w BSA — niezależnie od niskiego poziomu członkostwa — dotyczyły tylko rynku polskiego

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane