Czytasz dzięki

Atal wchodzi w biurowce

opublikowano: 16-10-2019, 22:00

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy buduje we Wrocławiu pierwszy biurowiec. Nie zamierza na nim poprzestać.

Pierwszy duży (ok. 13,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej) biurowiec Atala — Krakowska 35 — stanowiący część inwestycji Atal Business Centers powstaje w południowej części Wrocławia i ma być oddany do użytku w 2021 r. Budynek składać się będzie z sześciu kondygnacji naziemnych oraz jednej podziemnej. Powierzchnia wzorcowego piętra wynosi ok. 2,3 tys. m kw. Zaplanowano w nim dwukondygnacyjne lobby oraz pięć szybkobieżnych wind. Deweloper planuje już kolejne projekty w innych lokalizacjach. W sumie w 2021 r. zamierza oddać do użytku 21,5 tys. m kw. powierzchni biurowej.

Kondygnacje budynku Krakowska 35 oferują przestrzenie typu open space z
możliwością podziału na gabinety i sale konferencyjne
Zobacz więcej

ELASTYCZNIE:

Kondygnacje budynku Krakowska 35 oferują przestrzenie typu open space z możliwością podziału na gabinety i sale konferencyjne Fot. ARC

— Niezmiennie koncentrujemy się przede wszystkim na budowie i sprzedaży mieszkań. Pozostałe przedsięwzięcia komercyjne, m.in. lokale inwestycyjne czy biurowce, stanowią jedynie uzupełnienie naszej oferty. Ich celem jest przede wszystkim możliwie optymalne wykorzystanie gruntów, które już znajdują się w banku ziemi spółki. Przy rozwijaniu kompetencji w segmencie komercyjnym będziemy wspierać się doświadczeniem profesjonalnego partnera, który bardzo dobrze zna ten rynek. Warto jednak zaznaczyć, że w naszej blisko 30-letniej historii zrealizowaliśmy szereg mniejszych obiektów z biurami — mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.

Decyzja o nieodsprzedawaniu innym deweloperom gruntów o funkcji biurowej, jakie znalazły się w banku ziemi dewelopera mieszkaniowego, oznacza konieczność działania według zupełnie innych reguł niż w mieszkaniówce — tu sprzedaje się obiekt już wynajęty, a tam pojedyncze lokale. Atal nie ujawnia jeszcze, kto jest partnerem wspierającym firmę w komercjalizacji powierzchni biurowych. Na 2021 r. Atal planuje przekazanie łącznie ok. 242 tys. m kw. powierzchni użytkowej (mieszkania, lokale inwestycyjne i biurowce). Projekty biurowe stanowią więc około 9 proc. tej powierzchni.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane