Atal wejdzie na giełdę

EG
27-04-2011, 00:00

Deweloper za dwa-trzy lata rozwinie skrzydła. Jeszcze w tym roku chce sprzedać 550 mieszkań.

Deweloper za dwa-trzy lata rozwinie skrzydła. Jeszcze w tym roku chce sprzedać 550 mieszkań.

Cieszyńska spółka deweloperska Atal na przełomie 2011 i 2012 r. debiutuje na GPW. Do inwestorów trafią nowe akcje o wartości 70-80 mln zł. Zbigniew Juroszek, prezes i właściciel spółki, na razie nie zamierza pozbywać się swoich udziałów. Po emisji będzie kontrolował około 80 proc. akcji.

— Spółka już wypracowuje świetne wyniki, ale dopiero za dwa-trzy lata pokaże, na co ją stać — zapowiada Zbigniew Juroszek.

Cel emisji to rozwój. Atal chce m.in. wejść na nowy i najbardziej obiecujący rynek — do Warszawy. Budowa ma się rozpocząć dopiero po debiucie. Deweloper do tej pory budował w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. W zeszłym roku sprzedał 414 mieszkań, co przyniosło mu 187 mln zł przychodu. Wyniki za cały 2010 r. były zgodne z prognozą zarządu: 25 mln zł zysku EBITDA.

— Od końca stycznia obserwujemy ożywioną sprzedaż, miesięcznie sprzedajemy około 50 lokali. Wynik za pierwszy kwartał wypracowała sprzedaż 130 mieszkań — mówi prezes Atala.

Inwestorów do kupna akcji zachęcać ma 6 projektów z 550 mieszkaniami, których budowa ma się rozpocząć najpóźniej na początku 2012 r. Atal ma obecnie do sprzedania około 800 lokali.

— Plan sprzedaży na cały 2011 r. to 550 mieszkań. W kolejnych latach chcemy, by rósł on o około 20 proc. rocznie — zapowiada Zbigniew Juroszek.

W portfelu Atala znajdują się także pojedyncze projekty biurowe i biurowo-magazynowe. To dla spółki dodatkowy dochód. Prezes zapowiada, że dla dywersyfikacji mogą pojawić się kolejne, choć nie w najbliższym czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Atal wejdzie na giełdę