Atari pozwało Nestle

opublikowano: 18-08-2017, 07:02
aktualizacja: 18-08-2017, 07:03

Do sądu w San Francisco wpłynął pozew, w którym słynna niegdyś firma komputerowa Atari zarzuca naruszenie swoich praw koncernowi spożywczemu Nestle, donosi Reuters.

facebook.com

Chodzi o kampanię reklamową batoników Kit Kat, w której wykorzystano klasyczną grę wideo z lat 70. ubiegłego wieku pt. "Breakout”. Jej producent, Atari, twierdzi, że nie wyraził na to zgody. Oskarża Nestle, że w reklamie swoich produktów świadomie wykorzystuje nostalgię za grą wśród starszych pokoleń, ale również „millenialsów i postmillenialsów”.

- Nestle po prostu wzięło klasyczny ekran gry „Breakout”, zastąpiło „cegiełki” batonami Kit Kat i zaprosiło klientów do „przełamania” i kupna większej ilości batonów – napisało w pozwie Atari podkreślając, że Nestle nie może wymówić się nieświadomością naruszenia jego praw i „dobrze wiedziało, co robi”.

Atari domaga się jako rekompensaty trzykrotnego zysku Nestle wynikającego z zarzucanego naruszenia praw oraz odszkodowania za poniesione straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane