Atlas Estates wybrał GPW

MD
opublikowano: 05-12-2008, 00:00

Atlas Estates zwołał na 30 grudnia NWZA. Ma być na nim przegłosowane wycofanie spółki z rynku AIM giełdy w Londynie.

Atlas Estates zwołał na 30 grudnia NWZA. Ma być na nim przegłosowane wycofanie spółki z rynku AIM giełdy w Londynie.

Atlas Estates chce wyjść z AIM i zostać tylko na GPW. Władze spółki tłumaczą taką decyzję m.in. brakiem płynności obrotu jej akcjami na giełdzie w Londynie, lepszą znajomością działalności spółki przez środowiska inwestycyjne w Polsce oraz krajach Europy Środkowej i Wschodniej, a także z prawdopodobieństwem, że posiadanie jednej platformy obrotu akcjami zwiększy zdolność spółki do pozyskania nowego kapitału przy wykorzystaniu kontaktów z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi przy jednoczesnej minimalizacji wydatków administracyjnych i kosztów transakcyjnych. Istotne są również oszczędności dla spółki poprzez wyeliminowanie konieczności ponoszenia opłat oraz wynagrodzenia za doradztwo w związku z notowaniem na AIM.

— Dyrektorzy są zdania, że wycofanie z obrotu leży w najlepszym interesie spółki oraz jej akcjonariuszy — głosi list do akcjonariuszy, podpisany przez prezesa Quentina Spicera.

Wycofanie z obrotu na AIM wszystkich akcji spółki przewidywane jest na 9 stycznia 2009 r.

Spółka poinformawała też wczoraj, że nie zrealizuje transakcji sprzedaży Millennium Plaza w Warszawie. Nabywca — Portfolio Real Estate 16 — wycofał się z transakcji. W związku z tym AtlasEstate nie zrealizuje zaplanowanych przychodów z tej operacji.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa miała 9,66 mln euro straty wobec 19,96 mln euro zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 30,03 mln euro wobec 17,70 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy