ATM wprowadzi mPay na giełdę

DI, ISB
05-10-2007, 11:03

Spółka mPay podpisała z Domem Maklerskim IDMSA umowę, na mocy której ten dom maklerski przeprowadzi ofertę publiczną firmy i  wprowadzi jej akcje na do obrotu na rynku regulowanym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, poinformowały w piątkowych komunikatach IDMSA oraz spółka ATM, która kontroluje mPay.

"Publiczna oferta akcji ma na celu pozyskanie przez mPay kapitału obrotowego na szybki rozwój systemu płatności mobilnych mPay w Polsce. W ramach planowanej oferty publicznej przewidywana jest także sprzedaż części akcji w mPay SA przez spółkę mPay International, która pozyskane ze sprzedaży środki finansowe przeznaczy na nakłady związane z wprowadzaniem systemu płatności mobilnych w innych krajach" - czytamy w komunikacie.

Prawie 100% akcji mPay należy do spółki mPay International, w której 60% posiada ATM.

W połowie lipca mPay podpisał umowę z Polkomtelem na wprowadzenie usługi płatności przez telefon dla marek Plus, Simplus i Sami Swoi.

Prezes mPay Henryk Kułakowski mówił wówczas, że na początku spółka chce wypromować usługę na rynku płatności tzw. uciążliwych, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone, zaś gotówka nie zawsze jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Chodzi o automaty z napojami, miejsca parkingowe, muzykę w internecie lub kioski z gazetami.

Firmy szacują, że w ciągu następnych pięciu lat z usługi będzie mogło skorzystać nawet kilkanaście milionów Polaków i stanie się ona równie powszechna jak płacenie kartą płatniczą. Komercyjny start usługi planowany jest w trzecim kwartale bieżącego roku.

Firma mPay uzyskała zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na rozliczanie transakcji płatniczych przy pomocy telefonów komórkowych. Wnioski patentowe dotyczące technologii opracowanej przez spółkę zostały złożone w 57 krajach, a patenty zostały już zarejestrowane w kilkunastu krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ATM wprowadzi mPay na giełdę