Aton mocno w górę

KZ
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Akcje spółki zdrożały o blisko 40 proc. po tym, jak firmie udało się sprzedać pierwszą licencję na rynku USA.

Akcje spółki zdrożały o blisko 40 proc. po tym, jak firmie udało się sprzedać pierwszą licencję na rynku USA.

Amerykański partner ma wykorzystać opracowany przez Aton proces technologiczny, który pozwala unieszkodliwiać odpady medyczne. W ciągu pięciu lat umowa przyniesie co najmniej 5 mln USD (około 14,5 mln zł). Płatność pierwszej raty w wysokości 1 mln USD nastąpi jeszcze w tym roku.

Licencjobiorca będzie miał możliwość produkcji i sprzedaży urządzeń na terytorium krajów NAFTA, tj. Meksyku, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Aton-HT otrzyma procentową prowizję od każdego sprzedanego urządzenia.

— Amerykanie są zainteresowani zakupem innych technologii oferowanych przez spółkę, w tym m.in. technologii do unieszkodliwiania odpadów farmakologicznych, biologicznych i zgazowywania opon. Rozmawiamy też o sprzedaży licencji do innych krajów, m.in. do Szwajcarii. Spodziewam się że już niedługo będę mógł poinformować rynek o efektach tych rozmów — mówi Robert Barczyk, prezes Aton-HT.

Po wczorajszym wzroście kursu firma jest wyceniana na ponad 65 mln zł. W 2009 r. Aton miał 4 mln zł przychodów i 1,1 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu