Atradius wchodzi na rynek

Paulina Sztajnert
15-10-2004, 00:00

Spółka, która przejmie polisy Gerlinga na kredyty kupieckie, zainaugurowała działalność. Do końca roku liczy na 19 mln zł składki.

Na rynku ubezpieczeń kredytów kupieckich robi się coraz ciaśniej. Obok Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Coface Intercredit i Euler Hermes do walki o klientów stanął Atradius. Głównym udziałowcem spółki jest szwajcarski reasekurator Swiss Re.

— Będziemy działać jako oddział. Zdecydowaliśmy, że skoro Polska jest w Unii Europejskiej i możliwe jest swobodne świadczenie usług, nie ma sensu poddawać się procedurom związanym z uzyskaniem licencji, by działać jako spółka — tłumaczy Alicja Lis, dyrektor zarządzający Atradius Credit Insurance w Polsce.

Atradius przejmie portfel ubezpieczeń finansowych od Gerlinga, jednego ze swoich udziałowców. Portfel obejmuje około 70 polis i jest wart niemal 9 mln zł.

— Czekamy na zgodę Ministerstwa Finansów na przejęcie portfela. Powinno do tego dojść w ciągu kilku dni — mówi Alicja Lis.

Alicja Lis zapewnia, że do końca roku oddział powinien zebrać 18,5 mln zł składki brutto. Na polskim rynku spółka kieruje swoją ofertę głównie do firm, których obroty przekraczają 10 mln zł rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Atradius wchodzi na rynek