Atrium sprzedaje

opublikowano: 13-05-2019, 22:00

Grupa zbyła centra handlowe w Koszalinie i Lublinie, a do końca półrocza kupi Kings Cross w Warszawie.

Atrium Koszalin i lubelskie Atrium Felicity kupił za 298 mln EUR fundusz ECE European Prime Shopping Centre Fund II, będący pod zarządem niezależnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych ECE Real Estate Partners. To kwota o ok. 3 proc. wyższa niż wartość księgowa nieruchomości. Transakcja wpisuje się w strategię Grupy Atrium polegającą na nabywaniu dużych centrów handlowych o dominującej pozycji, w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach oraz w stolicy. Od 2015 r. kupiła tego typu aktywa wartości 0,5 mld EUR, natomiast sprzedałaaktywa w mniejszych aglomeracjach wartości 0,7 mld EUR, tym samym zmieniając skład portfela ze 153 nieruchomości położonych w siedmiu krajach na 32 wysokiej jakości nieruchomości w czterech (Polska, Czechy, Słowacja i Rosja).

Atrium Koszalin
Zobacz więcej

Atrium Koszalin

W Polsce Grupa Atrium sprzedała już w tym roku działkę w Gdańsku za 28 mln EUR, a w drugim kwartale zamierza sfinalizować zakup Centrum Handlowego Kings Cross w Warszawie o powierzchni ok. 7 000 m kw. za 43,1 mln EUR. W Polsce ma 16 nieruchomości usługowo-handlowych — m.in. Atrium Promenada i Atrium Targówek w Warszawie. ECE Real Estate Partners miał dotychczas poprzez dwa fundusze trzy centra handlowe w Polsce — w Szczecinie, Poznaniu i Bydgoszczy.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu