Auf Wiedersehen, Deutsche Post DHL

MAG
opublikowano: 09-02-2011, 00:00

Miało być centrum finansowe na kilkaset osób. To było trzecie podejście w Polsce. Inwestycji nie będzie.

Miało być centrum finansowe na kilkaset osób. To było trzecie podejście w Polsce. Inwestycji nie będzie.

Niemcy dopiero co wrócili z projektem utworzenia w Polsce centrum usług finansowych, a już się z niego wycofali.

— Firma Deutsche Post DHL postanowiła rozwinąć istniejące centrum w Meksyku. Trafią tam procesy związane z fakturowaniem. Polska okazała się już na wstępie za droga — twierdzi źródło "PB".

Z informacji "PB" wynika, że przedstawiciele Deutsche Post DHL zgłosili się niedawno do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, jednej z firm konsultingowych z tzw. wielkiej czwórki i przedstawicieli jednego z miast. Była szansa, że wrócą z projektem, który planowali w 2007 r. Chodziło o centrum finansowo-księgowe zatrudniające 500-1000 osób. Jednak do żadnych szczegółowych rozmów i wizyt nie doszło.

O centrum usług w Polsce firma myślała już w 2005 r. Wówczas wybrała Wrocław, ale w związku ze zmianami wewnątrz grupy wstrzymała inwestycję. Deutsche Post przejęła wtedy za ponad 5,5 mld EUR brytyjską firmę transportowo-logistyczną Exel. W 2007 r. Niemcy znów pojawili się nad Wisłą. Tym razem wygrał Gdańsk. Historia powtórzyła się i do projektu w ostatniej chwili nie doszło. Grupa Deutsche Post DHL brała pod uwagę także Poznań i Łódź.

Firma DHL rozpoczęła działalność ponad 40 lat temu. W 1998 r. udziałowcem DHL została niemiecka poczta — Deutsche Post Word Net, która w 2002 r. przejęła 100 proc. akcji. W 2009 r. grupa zmieniła nazwę na Deutsche Post DHL i miała 46 mld EUR dochodu. Zatrudnia 500 tys. osób i działa w ponad 220 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu